Hakkımızda

COSA Hakkında;

COSA, 21. yüzyılın çok kültürlü yapısından beslenen, yeni açılımlarla kendini zenginleştiren, yenilikçi ve dinamik bir markadır.

Kuruluşundan bu yana değişmez hedefi; COSA geleneğinden gelen yüksek kalite anlayışı, konforu, modernliği, tasarım odaklı ve doğallığı birleştiren çizgisiyle Türkiye ve dünyada, COSA medikal giyim sektörünün öncü isimlerinden biri olabilmektir.

#birüniformadanfazlası

Çünkü COSA, 21. yüzyılın çok kültürlü yapısından beslenen, yeni açılımlarla kendini zenginleştiren, yaratıcı ve dinamik bir marka. Net çizgisini her zaman devam ettiren COSA, marka olarak öncelikle içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılın yeni yüzünü simgeliyor, hedef kitlesi olan sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına güçlü tasarım ve AR&GE ekibiyle çözüm üretiyor.

#fashionfollowsfunction

COSA, fonksiyonu odak noktaya getiren tasarım ekibiyle, işlevsel ve 21. yüzyıl trendlerine uygun tasarım anlayışını benimsemektedir.

Sürdürülebilirlik - Focusing on the Future

Gezegenimizin sınırlı doğal kaynakları üzerindeki baskılar ve iklim değişikliğinin yaşamımıza meydan okuması, hepimizin hızlı ve uyumlu bir şekilde harekete geçmesini gerektiriyor. Rolümüzü ciddiye alıyoruz. Buna istinaden kumaşlarımızın boyama süreçlerinde Eco-Color teknolojisini kullanıyoruz. İplikten kumaşa kadar olan üretim süreci boyunca su ve enerjiden tasarruf edilir. Geleneksel yöntemlerle boyanan kumaşlara kıyasla, %60 daha az karbon ayak izinin yanında %50'ye kadar enerji ve su tasarrufu ile daha düşük çevresel etkiye neden olur.

OEKO-TEX® STANDART 100

COSA'da üretilen tüm ürünlerin kumaşları, ''OEKO-TEX® Standart 100'' ’ e uygun olarak üretilmektedir. COSA kumaş koleksiyonundaki ürünler sağlığa zararlı madde içermemektedir ve kullanıcısına zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir.